• Dalyvauta Žemės ūkio ministerijos seminare

      2017-10-31

      2017 m. spalio 26 d. Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, finansininkė Jovita Trumpienė, viešųjų ryšių specialistė Saidana Areimienė ir administratorius Aivaras Mieliauskas dalyvavo Žemės ūkio ministerijos seminare „Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „LEADER“ įgyvendinimo aktualijos ir pokyčiai“. Seminaras buvo surengtas Šiaulių valstybinės kolegijos konferencijų salėje, Šiauliuose.

      Seminare tris pagrindines temas: „Vietos plėtros strategijų administravimo modelis“, „Socialinio verslo gairių pareiškėjams, teikiantiems paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, projekto ir socialinio poveikio matavimo pristatymas“ ir „Nereikšmingos (de minimis) pagalbos nustatymas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „LEADER“ vietos projektams“ pristatė Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Alternatyviosios veiklos skyriaus patarėja Ilona Javičienė.

       Ilona Javičienė seminaro dalyviams paaiškino naują bendrą VPS administravimo modelio schemą, pagal kurią VPS administravimas vykdomas nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Pranešėja supažindino, kad rengiami tipiniai vietos projektų finansavimo sąlygų aprašai, pristatė jų rengimo ir derinimo su Agentūra terminus. Ilona Javičienė. paaiškino, kad surinkusi, užregistravusi ir atlikusi vietos projektų paraiškų vertinimą, po to, kai Agentūra atliks kontrolinį vertinimą, VVG kvies projektų atrankos komiteto (PAK) posėdį, kuriam priėmus palankų sprendimą, Agentūra atliks galutinį tinkamumo vertinimą ir priims sprendimą dėl paramos vietos projektui skyrimo arba neskyrimo. Seminare buvo kalbama apie vietos projektų įgyvendinimą ir stebėseną, aptartos problemos, kurios gali kilti įgyvendinant naują administravimo modelį, pristatyta informacija  apie didesnį paramos intensyvumą kai kuriems vietos projektams.

      Ilona Javičienė pristatė antrą pranešimą apie socialinio verslo vietos projektų įgyvendinimą ir pateikė informaciją apie tai, kas galės būti socialinio verslo vietos projektų vykdytojais, pristatė socialinio verslo modelius, socialiniam verslui taikomus kriterijus, su seminaro dalyviais aptarė visiems socialinio verslo pareiškėjams nustatytus papildomus reikalavimus dėl iš vykdomos veiklos gauto pelno reinvestavimo, diskutavo apie socialinio verslo poveikio matavimo skaičiuoklę ir metodiką.

      Trečia seminaro tema buvo skirta susipažinti su nereikšmingos (de minimis) pagalbos reglamentavimu, paaiškinta kam yra taikoma de minimis pagalba, kalbėta, kad nustatant de minimis sumą, būtina įvertinti įmonių susietumą, aptarti įmonių tarpusavio santykius nulemiantys kriterijai.

      Seminaro dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose, aiškinosi jiems rūpimus klausimus.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas