• Vietos veiklos grupių susitikimas Šiaulių rajone

   2019-12-05

   2019 m. lapkričio 27 d. asociacija „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“, restorane šeimoms-svečių namuose „Baltas gandras“, Naisiuose, Šiaulių rajone, surengė tradicinį Šiaulių apskrities vietos veiklos grupių susitikimą, susijusią su VPS administravimu ir įgyvendinimu.

   Susitikime dalyvavo Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, finansininkė Jovita Trumpienė ir viešųjų ryšių specialistė Raimonda Ušinskienė. Taip pat dalyvavo VVG darbuotojai ir atstovai iš Akmenės rajono vietos veiklos grupės, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės, Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ ir asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“.

   Susitikimą pradėjęs Šiaulių rajono VVG pirmininkas Povilas Zaveckas pristatė susitikimo darbotvarkę, papasakojo apie esamą Šiaulių rajono VVG situaciją ir pakvietė kiekvieną VVG pakalbėti apie savąsias situacijas, kaip kiekvienai VVG sekasi įgyvendinti strategijas, ar pavyks pasiekti numatytus strategijų įgyvendinimo rezultatas, pakalbėti apie problemas, apie vietos plėtros strategijų keitimą, pasidalinti patirtimi.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė pristatė Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimo rezultatus. Direktorė kalbėjo, kad VVG paskelbė 5 kvietimus teikti vietos projektų paraiškas. Strategijoje buvo numatyta kiekvienų metų ketvirtame ketvirtyje skelbti po vieną kvietimą, tad VVG laikosi numatyto plano. Šiuo metu yra paskelbtas Kvietimas Nr. 5, VVG vietos projektų paraiškų lauks iki šių gruodžio 31 d.. VVG darbuotojos rengia susitikimus ir nuolat konsultuoja vietos projektų paraiškų rengėjus, taip pat vyksta susitikimai ir su vietos projektų vykdytojais, atliekamas vietos projektų paraiškų, pirkimų vertinimas, už poros dienų mokėjimo prašymą ir galutinę ataskaitą pateiks verslo vietos projekto vykdytojas. Šiuo metu yra gyvendinami 7 vietos projektai, vienas iš jų baigiamas įgyvendinti, kiti bus baigti 2020 m. Marija Žiubrienė pasidalino vietos plėtros strategijos keitimo patirtimi, supažindino su NMA išaiškinimu dėl vietos projektų kontrolės laikotarpio.

   VVG atstovai pasisakė, kaip sekasi įgyvendinti vietos plėtros strategijas, kiek kvietimų kiekviena VVG yra paskelbusi, kokie galėtų būti tarpinio strategijų vertinimo rezultatai, kalbėjo apie LEADER perspektyvas po 2020 metų, su kokiais iššūkiais kiekvienai VVG gali tekti susidurti ir kitais svarbiais klausimais.

   VVG tinklo valdyboje Šiaulių apskrities VVG atstovaujanti Kelmės krašto partnerystės VVG pirmininkė Nelė Želvienė pristatė VVG tinklo vykdomą projektą „Pažangaus kaimo link“.

   Restorano šeimoms-svečių namų „Baltas gandras“ direktorius Dovydas Petkus susitikimo dalyvius supažindino su restorano patalpomis, rengiama uždara terasa, virtuve, veiklomis, kurių išskirtinumas – patalpose įrengta erdvė vaikams, joje vyks įvairūs užsiėmimai, žaidimai, pristatė, kad vaikams taip pat rengiama žaidimų aikštelė lauke. VVG susitikimo dalyviai aplankė įdomiausias, turistų ir svečių mėgstamas Naisių vietas.

   Kitas vietos veiklos grupių susitikimas numatytas Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“  teritorijoje.

    


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas