• Įgyvendintas Lygumų BC vietos projektas „Lygumų tradicija – cepelinais kvepiančios gryčios“

   2021-06-10

   Lygumų bendruomenės centras, centro pirmininkė Sigita Čarepakienė, pagal Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos prioriteto Nr. 2 ,,Verslios ir solidarios bendruomenės kūrimas“ priemonę ,,Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“, įgyvendino vietos projektą „Lygumų tradicija – cepelinais kvepiančios gryčios“.

   Projektas pradėtas įgyvendinti 2020 m. liepos 20 d., baigtas įgyvendinti 2021 m. balandžio 7 d., išmokėta paramos suma 19 526,41 Eur su PVM, paramos intensyvumas 80 procentų, prie vietos projekto bendruomenė prisidėjo 4 882,05 Eur Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

   Projekto tikslas – telkti bendruomenę, saugoti ir puoselėti vietos maisto ruošimo tradicijas, didinti krašto patrauklumą ir žinomumą.

   Lygumų bendruomenės centras projekto partneriu pasirinko Dvariškių bendruomenę su kuria sieja bendri pomėgiai, vertybės ir nauja galimybė organizuoti bendras veiklas, renginius ir taip garsinti Lygumus bei Pakruojo rajoną. Įgyvendindamas projektą bendruomenės centras atliko pastato, pagal panaudos sutartį perduoto bendruomenės centrui, patalpų paprastąjį remontą, įsigijo virtuvės įrangą, elektrinę konvekcinę krosnį, virtuvės baldus, patalpų šildymo įrangą, įsigyti sulankstomi lauko baldai ir priekaba skirti partneriui Dvariškių bendruomenei. Įgyvendindamas projektą bendruomenės centras pasinaudodamas vietos šeimininkių patirtimi ir pritaikydamas šių dienų naujoves, sukūrė naujus regioninius produktus: cepelinus su mėsos ir grybų įdaru bei grybų padažu, „durniukus“ (gruzdintus bulvių tarkių paplotėlius su grietine), bulvinius „čirvinius“ blynus ir meduolius su sodo uogomis. Buvo vykdoma regioninių produktų rinkodara, išleista ir rajono gyventojams bei bendruomenėms platinama regioninius produktus pristatanti skrajutė.

   Projekto įgyvendinimo metu Lygumų bendruomenės centras su partneriu dalyvavo tradicinėse kaimų ir rajono šventėse, jose gamino ir prezentavo regioninius produktus. Regioniniai produktai pristatyti ir Pakruojyje vykusioje šventėje „Pajausk etnopulsą 2020“. Bendruomenės centras bendradarbiauja su kitomis rajono bendruomenėmis, seniūnijomis ir įstaigomis, jiems pageidaujant regioninius produktus gali pristatyti įvairiuose renginiuose, gali priimti svečius bendruomenės namuose.

    Projekto pasiekimų rodikliai: projekto įgyvendinimo metu sukurti 4 regioniniai produktai ir vykdoma 1 rinkodaros priemonė, projekto veiklose dalyvavo 7 jauni savanoriai (iki 29 m.), į projekto veiklas įtraukti 5 subjektai. Pasirinkta projekto viešinimo priemonė – plakatas.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas