• Šventė Degėsiuose

   2019-02-27

    2019 m. vasario 23 d. Degėsių kaimo bendruomenė pakvietė į bendruomenės namuose surengtą bendruomenės 15-tą gimtadienį ir tradicinę Duonos šventę, apipintą dainomis, muzika ir  kepamos naminės duonos kvapu. Šventėje dalyvavo bendruomenių, su kuriomis degėsiečiai jau eilę metų draugauja ir bendradarbiauja, atstovai, gausus būrys svečių ir šaunūs muzikantai bei dainininkai, padėję šventėje sukurti gerą nuotaiką.

   Šventę pradėjusi Degėsių kaimo bendruomenės pirmininkė Zinaida Labanauskienė pirmiausiai nuoširdžiai dėkojo visiems padėjusiems ruošti vaišes ir surengti tokią gražią šventę. Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi sulaukusi gausaus būrio svečių iš Sigutėnų, Mikoliškio, Žeimelio ir projekto partneriais tapusių Bardiškių bendruomenių.

   Šventėje dalyvavusi VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė pasveikino Degėsių kaimo bendruomenę su veiklos jubiliejumi ir gražia, jau eilę metų švenčiama, tokia prasminga Duonos švente. Marija Žiubrienė dėkojo aktyviausiems bendruomenės nariams, už idėjas, už įdomius sumanymus, už nuveiktus darbus, nes aktyvių ir veiklių bendruomenių dėka rajono kaimo vietovės gražėja. Puikus pavyzdys yra ir Degėsių kaimo bendruomenė, jos pirmininkė Zinaida Labanauskienė, kuri VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ pateikė projekto „Kuriame patrauklų kaimą“ paraišką. Įgyvendindama projektą bendruomenė planuoja sutvarkyti viešąją erdvę ir įrengti sporto ir laisvalaikio zonas prie savo ir partnerio Bardiškių krašto bendruomenės namų bei išvalyti Degėsių kaime esantį tvenkinį, pritaikydama jį gyventojų poilsiui, laisvalaikiui ir sportui. Marija Žiubrienė dėkojo bendruomenės pirmininkei Zinaidai Labanauskienei už bendruomenės telkimą, už projektinę veiklą, linkėjo bendruomenei sėkmės bei kuo daugiau progų pasidžiaugti nuveiktais darbais ir sutiktais žmonėmis.

   Dėgėsių kaimo bendruomenę sveikino Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, administracijos direktorė Erika Kižienė, LR Seimo nario Vitalijaus Gailio padėjėjas-sekretorius Gintaras Šurna, savivaldybės tarybos narys Vytautas Kilčiauskas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Guostagalio seniūnijos seniūnas Jonas Jocius, kandidatas į Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narius – merus Romas Medzveckas, šventėje dalyvavusios bendruomenės, kiti svečiai.

   Šventėje puikią nuotaiką kūrė liaudiškas melodijas grojusi Salantų kultūros centro kapela „Strazdelis“, vadovas Petras Pučkorius, melodingomis dainomis džiugino Pasvalio kultūros centro Saločių skyriaus Namišių ansamblis „Svaja“, vadovė Renata Kaziliūnienė.

   Kol vieni šventės svečiai pritarė Arinos Janeliūnienės ir grupės „Lietus“ skambioms dainoms, kiti, klausydami garsiosios duonos kepėjos Valerijos Grigalionienės anūko Donato Malinausko pamokymų ir Zinaidos Labanauskienės patarimų minkė tešlą, formavo duonos kepalėlius, kurie tuoj pat buvo pašauti kepti. Laukdami kol duona iškeps, svečiai dainavo, šoko, ragavo šeimininkių paruoštą kaimišką sriubą, patiektą su pagardintais pyrago skrebučiais, valgė šventinį tortą, gėrė gardžią duonos girą. Dainos ir šventės šurmulys Degėsių kaime netilo dar ilgai.

    


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas