• Praktikos savaitė vietos veiklos grupės biure

   2019-06-21

   2019 m. birželio 17–21 dienomis VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ biure praktiką atliko Žeimelio gimnazijos mokinė Gabija Šešplaukytė. Gabija dalyvauja Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro vykdomame projekte „Važiuojam“. Projektas finansuojamas Europos solidarumo korpuso, remiančio įvairius jaunimo projektus, lėšomis. Jaunimas turi galimybę rinktis įvairių krypčių korpuso finansuojamus projektus, kurie skirti jaunimui burtis ir spręsti jiems rūpimas problemas, mokytis ir tobulėti, padėti kitiems, gilinti savo žinias, ugdyti patirtį.

   Projektas paremtas savanoryste, norint padėti jauniems žmonėms suprasti, ko jie tikisi iš savo ateities, kas juos labiausiai domina. Birželio 17–21 dienomis vyksta viena iš projekto dalių – praktikos savaitė, kurioje dalyvauja apie 20 mokinių iš Linkuvos, Žeimelio ir Pakruojo ugdymo įstaigų.

   Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro savanoriai kontaktuoja su jaunais, savo kelio ieškančiais žmonėmis, su organizacijomis, įmonėmis, atsakingomis už jaunų žmonių profesinę ateitį. Jaunimas visą savaitę atlikinėja praktiką 12 skirtingų įstaigų – Vietos veiklos grupėje „Pakruojo rajono partnerystė“, savivaldybėje, teisme, vaikų darželyje, ligoninėje, policijos komisariate, odontologijos klinikoje ir kitur. Atlikdami praktiką, moksleiviai ugdo savo asmenines kompetencijas, įgauna žinių, sužino kokių savybių reikia dirbant vienoje ar kitoje darbo srityje.

   Gabija pareiškė norą praktiką atlikti Vietos veiklos grupėje „Pakruojo rajono partnerystė“. Tokį mokinės sprendimą lėmė noras daugiau sužinoti apie vietos veiklos grupės vykdomą veiklą, apie Pakruojo rajono kaimo vietovėse įgyvendinamus projektus, praplėsti savo akiratį, įgyti praktinių žinių.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė praktikantę supažindino su LEADER priemone, Pakruojo rajono kaimo plėtros strategija ir pagal ją finansuojamais projektais. Kartu su VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ specialistėmis, Gabija susipažįsta su įgyvendintais jaunimo projektais, gilinasi, kokie reikalavimai keliami dokumentų rengimui, praktiškai mokosi, kaip suplanuoti projekto veiklas ir išlaidas, kaip parengti viešinimo ar informacinę medžiagą. Gabija tikisi, kad įgytos žinios jai bus naudingos renkantis profesiją ir padės apsispręst kokį darbą ateityje norėtų dirbti.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas