• Folkloro šventė „Žiemgala“

   2021-08-18

   2021 m. rugpjūčio 15 d. naujai sutvarkytame Pakruojo turgelyje surengta tradicinė folkloro šventė „Žiemgala“. Pakruojiečius ir šventės svečius gardžiais vietos patiekalais bei projektų įgyvendinimo metu sukurtais regioniniais produktais vaišino rajono bendruomenės.

   Šventėje didelis dėmesys buvo skirtas entokultūrai ir folkloro ansamblių pasirodymui. Rajono bendruomenės šventės svečius sutiko rudens gėlėmis puoštais stalais, šypsenomis, gera nuotaika ir kvietė pasivaišinti vietos gaspadinių sukurtais bei bendruomenes ir Pakruojo rajono garsinančiais patiekalais.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė džiaugėsi bendruomenių, sumanumu, nuoširdumu, sugebėjimu gražiai pasiruošti ir pristatyti kaimo kulinarinį paveldą, tvarkyti aplinką, įrengti žaidimų aikšteles, nes visos vienuolika šventėje dalyvavusių rajono bendruomenių yra įgyvendinusios ar buvo partnerėmis įgyvendinant VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ strategijos  lėšomis finansuotus projektus.

   Šventėje dalyvavo 4 bendruomenės įgyvendinusios vietos projektus pagal VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemonę ,,Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“: Sigutėnų kaimo bendruomenė su partnere Pakruojo kaimo bendruomene įgyvendino vietos projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“, Stačiūnų kaimo bendruomenė įgyvendino vietos projektą „Stačiūnų krašto kulinarinio paveldo atgaivinimas ir populiarinimas“, Pakruojo kaimo bendruomenė su partnere  Balsių kaimo bendruomene įgyvendino vietos projektą „Maisto gaminimo tradicijos – kaip pas babą kaime“, Žvirblonių kaimo bendruomenė su partnere Sigutėnų kaimo bendruomene įgyvendino vietos projektą „Atverkim senolių virtuvės paslaptis“.

   Gardžia koše šventės svečius vaišino Guostagalio paslaugų centras, pagal strategijos priemonę ,,Kaimo gyventojams skirtų pagrindinių vietos paslaugų ir susijusios infrastruktūros gerinimas“ įgyvendinęs vietos projektą ,,Kokybiškos paslaugos Guostagalio gyventojams“.

   Išskirtiniais pyragaičiais, bandelėmis ir kitais kulinariniais gardumynais pakruojiečius vaišino Mikoliškio kaimo bendruomenė, pagal strategijos priemonę ,,Kaimo gyventojams skirtų pagrindinių vietos paslaugų ir susijusios infrastruktūros gerinimas“ šiais metais baigianti įgyvendinti vietos projektą „Bendruomeninio verslo kūrimas bei įvairių paslaugų teikimas kaimo gyventojams“.

   Šventėje dalyvavo ir gardžia duona visus vaišino Degėsių kaimo bendruomenė su partnere Bardiškių krašto bendruomene pagal strategijos priemonę ,,Bendradarbiavimo tinklų ir savanoriškos veiklos organizavimas“ įgyvendinusi vietos projektą „Kuriame patrauklų kaimą“. Pagal šią priemonę partnere įgyvendinant Jovarų kaimo bendruomenės vietos projektą „Junkimės į sportuojančių bendruomenių tinklą“ buvo Šukionių kaimo bendruomenė, šventės svečiams  pristačiusi labai gražius rankų darbo atvirukus. Pamūšio kaimo bendruomenė garsi vietos gaspadinių spaustais sūriais, jais ir vaišino pakruojiečius, yra pagal strategijos priemonę ,Jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“ įgyvendinusi vietos projektą, ,Auginame bendruomenišką jaunąją kartą“.

   Folkloro šventės „Žiemgala“ dalyvius ir pakruojiečius sveikino ir Pakruojo turgelio atidarymo proga juostelę perkirpo, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, administracijos direktorė Ilona Geležnikienė, Pakruojo seniūnas Svajūnas Miknevičius, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas.

   Koncertinėje programoje visus džiugino ne tik iš Pakruojo rajono kultūros centro ir jo skyrių,, Linkuvos kultūros centro, bet ir iš Baisogalos, Biržų, Pasvalio atvykęs didelis būrys folkloro ansamblių.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas