• Vietos veiklos grupių susitikimas Akmenės rajone

   2021-10-01

   2021 m. rugsėjo 28 d. Daubiškių gyvenvietės bendruomenės namuose, Papilės seniūnijoje, Akmenės rajone, Akmenės rajono vietos veiklos grupė surengė tradicinį Šiaulių apskrities vietos veiklos grupių susitikimą, susijusį su VPS administravimu ir įgyvendinimu.

   Susitikime dalyvavo Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, finansininkė Jovita Trumpienė ir viešųjų ryšių specialistė Raimonda Ušinskienė. Taip pat dalyvavo VVG darbuotojai ir atstovai iš Akmenės rajono vietos veiklos grupės, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės, Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“, asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“ ir Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės.

   Susitikimą pradėjusi Akmenės rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aida Rubel pasveikino susitikimo dalyvius ir pasidžiaugė, kad susitikimas vyksta naujuose Daubiškių bendruomenės namuose, kuriuos bendruomenė įsirengė vietos veiklos grupės strategijos, Akmenės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis ir prisidėdama bendruomenės narių darbu.

   Susitikimo dalyvius pasveikino Akmenės rajono savivaldybės mero patarėja Inga Vismantienė ir Akmenės rajono savivaldybės administracijos Papilės seniūnijos seniūnė Jūratė Šiurkuvienė.

   Tradiciškai kiekvienos susitikime dalyvaujančios vietos veiklos atstovai kalbėjo kaip sekasi įgyvendinti vietos plėtros strategijas, kokie buvo strategijų tarpinio vertinimo rezultatai, kada ir kokius kvietimus planuoja skelbti kiekviena vietos veiklos grupė, kalbėjo apie problemas, apie taisyklių pakeitimus ir sumaištį, kuri kilo dėl vietos veiklos grupėms privalomo reikalavimo su agentūra derinti finansavimo sąlygų aprašus, dėl terminų, kurie numatyti aprašams derinti ir kvietimams skelbti, dalinosi vietos projektų įgyvendinimo ir administravimo patirtimi. Vietos veiklos grupių tinklo valdyboje Šiaulių apskrities vietos veiklos grupėms atstovaujanti Akmenės rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aida Rubel pristatė ir su susitikimo dalyviais aptarė naujo 2023–2027 m. finansinio laikotarpio gaires.

   Daubiškių gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Jūratė Garolienė supažindino, kaip bendruomenei sekėsi įgyvendinti vietos projektą „Daubiškių bendruomenės namai“, kokias veiklas bendruomenė sutvarkytame pastate planuoja vykdyti ir kokias idėjas dar norėtų įgyvendinti.

   Asociacija „Raudonskardžio bendruomenė“ susitikimo dalyviams dovanojo labai originalią ir linksmą pramogą, pasivažinėti po Papilės apylinkes Akmenės rajono bendruomenių sąjungos traktobusu. Maloniai visus dalyvius prie Raudonskardžio bendruomenės trobelės, kurios statyba finansuota Akmenės rajono vietos veiklos grupės strategijos ir Akmenės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, sutiko bendruomenės pirmininkė Irena Beišinienė. Bendruomenės pirmininkė pristatė ir kitą jau baigiamą įgyvendinti bendruomenės verslumo vietos projektą „Asociacijos „Raudonskardžio bendruomenė“ verslo kūrimas“. Įgyvendindama projektą bendruomenė įsigijo maisto gamybos įrangą, autobusiuką, suremontavo veikloms vykdyti skirtas patalpas.

   Susitikimo dalyvius su Augustaičių malūnu supažindino ir įdomiai apie savo darbą jame papasakojo Raudonskardžio bendruomenės narys Bronius Kiudulas.

   Kitas vietos veiklos grupių susitikimas numatytas Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės teritorijoje.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas