• Žvirblonių kaimo bendruomenė surengė rudens šventę

   2021-10-15

   2021 m. spalio 9 d. Žvirblonių kaimo bendruomenė savo narius ir svečius pakvietė į bendruomenės namuose surengtą rudens šventę „Bulvė ir maistas, ir vaistas“. Šventę linksma daina pradėjo ir labai šiltai vedė Romualdas Juzukonis.

   Susirinkusius į šventę bendruomenės narius ir svečius sveikino prieš šventę vykusiame visuotiniame narių susirinkime bendruomenės pirmininke vėl išrinkta Vida Arabadžienė. Bendruomenės pirmininkė pristatė Žvirblonių kaimo bendruomenės įgyvendintą vietos projektą „Atverkim senolių virtuvės paslaptis“. Projektas įgyvendintas pagal Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemonę ,,Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“, LEADER-19.2-SAVA-9. Projektas baigtas įgyvendinti šiais metais, bet dar 3 metus VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ vykdys projekto kontrolę, domėsis kaip bendruomenei sekasi vykdyti įsipareigojimus ir įgyvendinti suplanuotas veiklas. Projektą „Atverkim senolių virtuvės paslaptis“ Žvirblonių kaimo bendruomenė įgyvendino kartu su partnere Sigutėnų kaimo bendruomene, nes abi bendruomenės didelį dėmesį skiria krašto istorijai, maisto ruošimo tradicijų išsaugojimui. Įgyvendindama projektą Žvirblonių kaimo bendruomenė įsigijo baldus, įrangą, techniką, indus bei kitas prekes ir nuo seno kaimo šeimininkių gaminamiems patiekalams pritaikiusi naujoviškesnes šių dienų maisto gaminimo technologijas bei naujus ingredientus, sukūrė tris naujus regioninius produktus: bulvių blynus su kalafiorų-brokolių įdaru, kugelį su rūkytomis kiaulių ausimis ir varškės spurgas su uogomis. Žvirblonių ir Sigutėnų kaimo bendruomenės sukurtus regioninius produktus pristato tradicinėse kaimo šventėse, Pakruojo šventėse ir kituose renginiuose.

   Šventėje dalyvavusiai VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorei Marijai Žiubrienei ir Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Rozalimo seniūnijos seniūnui Vytautui Kanišauskui buvo suteikta garbė perkirpti simbolinę šventės juostelę. Marija Žiubrienė sveikindama bendruomenės pirmininkę ir narius su labai gražiu renginiu, kalbėjo, kad džiaugiasi aktyvia ir vieninga Žvirblonių kaimo bendruomene, turinčia bendrus tikslus ir poreikius, bendruomenės nariai gali didžiuotis nuveiktais darbais ir pasiektais rezultatais. Marija Žiubrienė dėkojo bendruomenės pirmininkei Vidai Arabadžienei už pareigingumą, už nuoširdų visuomeninį darbą ir bendruomenės telkimą.

   Žvirblonių kaimo bendruomenę sveikino Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Rozalimo seniūnijos seniūnas Vytautas Kanišauskas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus mentorė Kazimiera Klabienė, projekto partnerės Sigutėnų kaimo bendruomenės atstovės.

   Visus šventės dalyvius šaunios bendruomenės šeimininkės pavaišino labai skaniu kugeliu, varškės spurgomis su džiovintomis spanguolėmis ir kiekvienam teko didžiulio šventinio torto gabalėlis.

   Bendruomenės pirmininkė Vida Arabadžienė dėkojo VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorei Marijai Žiubrienei, visai VVG komandai už pagalbą įgyvendinant vietos projektą ir bendruomenės aktyvistams už kartu vykdomas veiklas.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas