• Vietos veiklos grupių susitikimas Raseiniuose

   2022-12-19

   2022 m. gruodžio 15 d. Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija“ restorano „Pasažo namai“ konferencijų salėje, Raseiniuose, surengė tradicinį Šiaulių apskrities vietos veiklos grupių susitikimą susijusį su vietos plėtros strategijų įgyvendinimu ir naujų 2023–2027 metų kaimo plėtros strategijų rengimu.

   Susitikime dalyvavo Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė ir viešųjų ryšių specialistė Raimonda Ušinskienė. Taip pat dalyvavo VVG darbuotojai ir atstovai iš Akmenės rajono vietos veiklos grupės, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės, Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“, asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“.

   Susitikimo dalyvius pasveikino Raseinių rajono VVG „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė Irena Dapkuvienė ir pakvietė visus pasisakyti kaip sekasi įgyvendinti 2014–2020 m. strategijas ir rengti naujas 2023–2027 m. strategijas ir papasakoti, kokias sumanių kaimų priemones numatė jas įgyvendinančios VVG.

   Kiekvienos susitikime dalyvaujančios VVG atstovai pasidalino vietos plėtros strategijų įgyvendinimo patirtimi, supažindino su vykdomais ir planuojamais vykdyti kvietimais, dalinosi vietos projektų vertinimo sunkumais, kalbėjo apie veiksmus, vykdomus rengiant naujas strategijas.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė kalbėjo, kad surengti visi planuoti kvietimai, pagal juos gauti vietos projektai įvertinti ir pradėti įgyvendinti, į strategiją integruota nauja sumanių kaimų priemonė. VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ pradėjo rengti šios VPS priemonės vietos projektų finansavimo sąlygų aprašą, tai nauja VPS priemonė ir laikantis terminų, užtruks dokumentų derinimas su agentūra. Marija Žiubrienė, susitikimo dalyviams paprašius, supažindino su strategijos naujos priemonės aprašymu, įgyvendinant šią priemonę bus siekiama pritaikyti sumaniam turizmui plėtoti kultūrines ir gamtines zonas.

   Šiaulių apskričiai VVG tinkle atstovaujanti Akmenės rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aida Rubel supažindino su rengiamų vietos plėtros strategijų įgyvendinimo taisyklių projektu ir naujausia informacija. Susitikimo dalyviai daug diskutavo apie naujas sąlygas ir reikalavimus, kurie bus keliami rengiant ir įgyvendinant naujas VPS.

   Susitikimo dalyviai dėkojo VšĮ „Atrask Raseinius“ direktoriui Arnui Zmitrui už įdomias, realias ir nerealias istorijas apie „Raseinių Magdę“ ir Raseinių rajono VVG pirmininkei Irenai Dapkuvienei už galimybę paskanauti dar sovietiniais metais išpopuliarinto saldaus plokštainio „Raseinių Magdė“.

   Kitas vietos veiklos grupių susitikimas numatytas Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės teritorijoje.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas