• Dalinamės strategijos ir vietos projektų įgyvendinimo patirtimi

   2023-09-28

   2023 m. rugsėjo 22 d.  Pakruojo rajone viešėjo Zarasų rajono bendruomenių ir Zarasų rajono vietos veiklos grupės atstovai, kurie susipažino su Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos rezultatais, įgyvendintais bendruomeninio verslo projektais, išgirdo, kaip VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ įgytą vietos projektų įgyvendinimo patirtį pritaikė rengdama sumanaus kaimo priemonę.

   Zarasų rajono bendruomenių ir VVG atstovai, įgyvendinantys Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuotą projektą „Gerosios patirties sklaida“, lankėsi Rozalimo miestelio bendruomenės namuose. Bendruomenės pirmininkė Jūratė Sokienė zarasiškius supažindino su bendruomenės veikla ir kartu su „Rozalimo sveikatinimo studijos“ vadybininke Rasa Šaltmerienė pristatė bendruomenės namuose įkurtą alternatyvaus sveikatinimo studiją. Zarasų rajono bendruomenių atstovams buvo įdomu išgirsti kas teikia sveikatinimo paslaugas, ar jos paklausios ir kokio amžiaus gyventojai jas dažniausiai perka, kiek kainuoja paslaugos. Susėdus prie puodelio arbatos bendruomenių atstovams buvo malonu pabendrauti ir pasidalinti veiklos ir projektų įgyvendinimo patirtimi. Sveikatinimo studiją Rozalimo miestelio bendruomenė įkūrė įgyvendindama vietos projektą pagal VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemonę ,,Bendradarbiavimo tinklų ir savanoriškos veiklos organizavimas“.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ biure apsilankiusiems Zarasų rajono bendruomenių ir VVG atstovams direktorė Marija Žiubrienė pristatė strategijos rezultatus, kalbėjo apie bendruomeninio verslo vietos projektų vykdytojų patirtus iššūkius, sukauptą patirtį, apie veiklų projektus, kuriuos įgyvendino bendruomenių ir jaunimo  organizacijos, apie sąlygas ir reikalavimus, keliamus sumanaus kaimo priemonės vietos projektams. Zarasų rajono bendruomenių ir VVG atstovai buvo supažindinti su Amatų dvarelio veiklomis.

   Laura ir Vaidas Virkščiai Zarasų rajono bendruomenių ir VVG atstovus sutiko savo sodyboje ir pristatė šeimos verslo projektą, kurį įgyvendinant buvo atliktas sodybos pastato kapitalinis remontas, įsigyti baldai, šakočių kepimo, kompiuterinė ir kita įranga bei pradėtos vykdyti naujos ekonominės šakočių kepimo ir edukacinių programų organizavimo veiklos. Zarasiškiai klausinėjo sodybos šeimininkų apie jų patirtį ir sunkumus su kuriais teko susidurti įgyvendinant vietos projektą ir vykdant taisyklių reikalavimus, gyrė už labai skoningai įrengtas patalpas, kurios kiekvieną čia apsilankiusį verčia pasitemti, ragavo ir domėjosi kaip pavyksta iškepti tokius gardžius šakočius, sausainius bei kitus gaminius, kurių svečiai mielai įsigijo lauktuvėms. VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ dėkojo Laurai ir Vaidui Virkščiams už vaišingumą ir šiltą priėmimą.

   Sigutėnų kaimo bendruomenė, pirmininkė Pranė Kvedarienė, šiltai ir su muzika prie bendruomenės namų sutiko Zarasų rajono bendruomenių ir VVG atstovus. Zarasiškiai atvyko susipažinti, pabendrauti ir pasisemti bendruomenių vietos projektų įgyvendinimo patirties, išgirsti naujų idėjų. Sigutėnų kaimo bendruomenės šeimininkės svečius vaišino virtiniais su bulvių koše ir kopūstais, kuriuos ragaudami zarasiškiai labai gyrė sumanias Sigutėnų šeimininkes. Sigutėnų kaimo bendruomenė pristatė pagal įvairias programas įgyvendintus projektus, tame tarpe ir VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos lėšomis finansuotą vietos projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“. Tad Zarasų rajono bendruomenių ir VVG atstovams buvo įdomu sužinoti, kas lemia bendruomenės narių aktyvumą ir veiklos sėkmę.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas