• Dalyvauta Gruzijoje (Sakartvele) surengtame praktiniame seminare

   2023-10-12

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė ir viešųjų ryšių specialistė Raimonda Ušinskienė 2023 m. spalio 1–5 d., kartu su kitais Vietos veiklos grupių tinklo atstovais iš Lietuvos, dalyvavo Gruzijoje (Sakartvele) surengtame praktiniame seminare „Vietos veiklos grupių patirtis Sakartvele“. 

    

   Komandiruotės tikslas – susitikimai su regiono vietos veiklos grupėmis, diskusijos dėl vietos plėtros strategijų įgyvendinimo, gerosios praktikos, vietos projektų pavyzdžių pristatymas, lankymas. Surengti įdomūs susitikimai su Gruzijos (Sakartvelo) vietos veiklos grupėmis, aplankyti ir pristatyti pagal LEADER priemonę įgyvendinti vietos projektai, surengta Lietuvos ir Gruzijos (Sakartvelo)  VVG tinklų konferencija, diskutuota dėl strategijų rengimo ir įgyvendinimo. 

   VVG tinklo atstovai aplankė Gumati kaime esančią įgyvendinto LEADER projekto „Porto Gumati“ glamping erdvę. Projekto tikslas – sukurti novatorišką turizmo produktą, kuris padidintų vietos bendruomenės pajamas ir užimtumą. Įgyvendinant projektą buvo įrengta glamping erdvė, pastatyta 10 palapinių, kuriose turistai gali nakvoti, įsigyta reikalinga įranga ir įrankiai. Taip pat erdvėje įrengta lauko terasa, baseinas ir restoranas. Vietos gyventojams buvo organizuoti mokymai, kad jie galėtų dirbti glamping erdvėje ir restorane. Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas ir dabar glamping erdvė yra populiari it turistų mėgstama vieta. VVG tinklo atstovams projekto vadovė papasakojo apie projekto įgyvendinimo etapus ir iššūkius.

   VVG tinklo atstovai lankėsi netoli Tskaltubo miesto, 140 metrų virš jūros lygio, esančiame Tetra Cave (Tetra urve). Įgyvendinto LEADER projekto tikslas – pritaikyti urvą turizmui ir sukurti naują turizmo produktą, kuris padidintų vietos bendruomenės pajamas ir užimtumą. Urve įrengti takai, infrastruktūra, sukurtas apšvietimas. Įėjimas į urvą apsaugotas specialiomis durimis, kad patalpose būtų išlaikyta vienoda oro temperatūra, patalpos pritaikytos rūšiniam vynui laikyti ir saugoti. Šis urvas kartu yra speleoterapijos įstaiga, nes sąlygos urve yra tinkamos gydymo tikslams. Dalyviai apžiūrėjo urvus, susipažino su įgyvendintu projektu, jiems buvo papasakota Gruzijos (Sakartvelo) vyndarystės istorija, pristatyta kokiomis sąlygomis laikomi aukštos kokybės vynai, surengta degustacija.

   Labai nuoširdžiai Lietuvos VVG tinklo atstovus sutiko Mestia vietos veiklos grupės koordinatorė Elene Ganaia, kuri įkūrusi ir privatų medinių namelių nuomos verslą. VVG tinklo atstovams Elene pristatė LEADER programos lėšomis finansuotą turizmo sodybos, kurioje įkurtas sveikatingumo centras Papas‘s Qel, įkūrimo projektą. Turizmo sodyba įsikūrusi ant kalno viršūnės, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Svanetijos kalnus. Sodyboje yra 10 kambarių, restoranas, tradicinė gruziniška pirtis ir ūkis. Šioje vietoje stovyklauti labai mėgsta vietos jaunimas, čia žiemą puikios trasos slidinėti, ant skardžio krašto pastatytas kubilas, kuriame maudantis atsiveria žavus gamtos peizažas. Elene Ganaia siekia, kad nuostabiu gamtos grožiu pasižyminčios Mestia vietovės taptų patraukliomis, kad čia atvykstantys turistai gautų norimas paslaugas.

   VVG tinklo atstovai aplankė Agra studio hotel, esantį Ushguli kaime, įsikūrusiame aukščiausiai kalnuose Europoje, kaimas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Agra studio hotel yra nedidelis, jaukus šeimos viešbutis, įrengtas tradicinėje Svaneti regiono sodyboje. Viešbutyje yra keli kambariai, restoranas ir terasa, iš kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į Ushguli kaimą ir kalnus. Projektą VVG tinklo atstovams pristatė Mindija Charkseliani., kuris paramos lėšomis įsigijo kokybišką fotografavimo įrangą ir įgyvendino savo svajonę, fotografuoja ir su visais dalinasi nuostabiais gamtos vaizdais, įamžina nepakartojamas atvykstančių turistų ir kaimo kasdienybės akimirkas.

   Paskutinę kelionės dieną Lietuvos ir Gruzijos (Sakartvelo) VVG tinklų bei vietos valdžios atstovai dalyvavo Zugdidi miesto savivaldybėje surengtoje konferencijoje. Konferencijoje buvo pristatyti pranešimai ir diskutuojama apie LEADER programos ir strategijų įgyvendinimą, dalijamasi patirtimi ir gerosiomis praktikomis.

   Komandiruotė suteikė galimybę Lietuvos VVG atstovams domėtis Sakartvelo (Gruzijos) vietos veiklos grupių patirtimi, jų prioritetais, kalbėtis apie bendradarbiavimo galimybes, diskutuoti, kas lemia projektų įgyvendinimo įvairovę bei sėkmę. Dalyvaudami tokiuose renginiuose VVG atstovai įgyja patirties, kuri tiesiogiai panaudojama darbe ir veikloje. 

   VVG tinklo atstovai nuoširdžiai dėkojo Gruzijos (Sakartvelo) vietos veiklos grupių tinklo pirmininkei Nino Tikurišvili, kurios nuolatinį dėmesį ir globą jautė visos kelionės metu.

    

    

    


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas